Instalace wifi sítě na stadionu AC Sparta Praha

Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Altepro > Blog > Naše projekty > Instalace wifi sítě na stadionu AC Sparta Praha

Projekt, který byl svěřen do péče naší společnosti Huatech a.s., jakožto nedílnému subdodavateli, byl zaměřen na pokrytí fotbalového stadionu AC Sparta Praha bezdrátovou technologií wifi. Naším úkolem bylo zajistit instalační a konfigurační práce, při kterých jsme použili technologie Huawei.

Na tribunách a ve vnitřní části stadionu je instalováno celkem 83 Access Pointů Huawei, které skrze službu Českých radiokomunikací poskytují dostatečnou konektivitu jak novinářům a VIP návštěvníkům, tak zaměstnancům AC Sparta fotbal a v neposlední řadě všem běžným fanouškům v jakémkoli místě na stadionu. Nasazení wifi v tomto vysokokapacitním designu vyžaduje specializované technologie a produkty, kterými se rozhodně nemůže chlubit každý výrobce.

Úspěšné instalace Huawei na stadionech jako Ajax Amsterdam či Borussia Dortmund jsou jasným důkazem o kvalitách tohoto řešení a proto důvodem výběru pro stadion AC Sparta byla právě již zmiňovaná technologie Huawei.

V rámci instalace tak byly využity následující prvky:

  • Full outdoor Access Pointy AP8130, AP6510DN a indoor Access Pointy AP5030DN
  • Úzkosměrové antény s vyzařovacím úhlem 17° jak v 2,4, tak 5 GHz pásmu
  • Přístupové PoE switche řady S5700
  • Centrální kontroler z rodiny switchů S5720-HI

Veškerá tato zařízení byla instalována a zprovozněna v dubnu 2015 a dnes dokáží obsluhovat konektivitu valné většiny fanoušků na stadionu. Tímto je umožněn především rozvoj marketingových aktivit AC Sparty Praha a dále zvýšen komfort fanoušků na jednom z největších českých stadionů.