Martin Vítek

Martin je jedním ze zakladatelů společnosti. Je to kapitán, co určuje směr a zároveň řeší zásadní obchodní aktivity. Jak nazvat jeho pozici? Třeba jediný člen představenstva.

Zajímalo by vás, co dělá mimo práci? Užívá si rodinného života, cestuje a jako správný kapitán brázdí moře na plachetnici. Na souši si rád zajde na squash či badminton a pak se dobře nají a napije.

Přidejte si Martina do své sítě profesionálů na LinkedIn.

Kapitán

Zakladatel

Co nám na sebe Martin prozradil?

Vzdělání

Po absolvování Mendelova gymnázia v Opavě vedly moje kroky na Fakultu elektrotechnickou pražského ČVUT. Během studia bakalářského oboru elektrotechnika a telekomunikace jsem zjistil, že ze mě nebude ani špičkový programátor, ani správce sítě. A protože tištěný spoj jsem nikdy nenapájel správně, vedly moje další kroky raději na magisterský program ekonomika a řízení v elektrotechnice. Díky tomu, že vyřídilku jsem měl vždycky slušnou, byl tenhle obor  tím pravým ořechovým. V roce 2010 jsem jej zakončil státní zkouškou a ziskem inženýrského titulu.

V letech 2008–2009 jsem studoval ve Velké Británii na Coventry University. Absolvoval jsem zde program European Engineering Business and Management.

Kariéra

Už od dob studií jsem se snažil zdokonalovat i praxí. Díky brigádě jsem se dostal k prvnímu telekomunikačními zaměstnavateli, společnosti OptiKom. Tam jsem měl na starosti telekomunikační audity a podílel jsem se na poradenských analýzách, které OptiKom dělal pro velké a střední podniky na českém trhu.

V roce 2011 jsem nastoupil na pozici Key Account Managera do nově vznikající Enterprise divize Huawei Technologies Czech. Ve velmi turbulentní době jsem dostal na starost segment Utilit a mým úkolem bylo evangelizovat Huawei technologie ve společnostech jako ČEZ, ČEPS, eON, RWE a dalších. Zde jsem si našel cestu k tomuto čínskému telekomunikačnímu gigantu a přes intermezzo ve společnosti Clarystone s.r.o. jsem společně s kolegy Tomášem Zlochem a Karlem Steinbachem začal v roce 2014 rozvíjet myšlenku IT integrátora se zaměřením na Huawei.

Od prosince 2014 jsem členem představenstva firmy a společně s kolegy se snažíme možnosti posouvat dál a dál.