Martin Vítek

Martin je jedním ze zakladatelů společnosti a současně člen jejího představenstva. Je to kapitán, co určuje směr a spolu s Tomášem rozhoduje, kam a jak se bude společnost do budoucna profilovat. Zároveň řeší zásadní obchodní aktivity a podílí se na nastavení interních procesů.

Zajímalo by vás, co dělá mimo práci? Užívá si rodinného života, hodně cestuje a jako správný kapitán brázdí moře na plachetnici. Na souši si rád zajde na squash či badminton, ve vsi, kde žije, se věnuje rozvoji místního fotbalového klubu a u všeho co dělá se rád dobře nají a napije.

Přidejte si Martina do své sítě profesionálů na LinkedIn.

Kapitán

Zakladatel

Co nám na sebe Martin prozradil?

Vzdělání

Po absolvování Mendelova gymnázia v Opavě vedly moje kroky na Fakultu elektrotechnickou pražského ČVUT. Během studia jsem zjistil, že ze mě nebude ani špičkový programátor, ani správce sítě. A protože tištěný spoj jsem nikdy nenapájel správně, vedly moje další kroky raději na manažerský magisterský obor. Díky slušné vyřídilce a snad i selskému rozumu byl pro mě tento krok tím správným. S ročním mezipřistáním na anglické Coventry University jsem následně v roce 2010 absolvoval na ČVUT obor ekonomika a řízení v elektrotechnice.

Kariéra

Už od dob studií jsem se snažil zdokonalovat i praxí. Kromě působení ve Studentské unii ČVUT jsem pracoval jako analytik pro společnost OptiKom.

Po škole jsem nastoupil na pozici Key Account Managera do nově vznikající Enterprise divize Huawei Technologies Czech. Ve velmi turbulentní době jsem dostal na starost segment Utilit a mým úkolem bylo evangelizovat Huawei technologie ve společnostech jako ČEZ, ČEPS, eON, RWE a dalších. Přes intermezzo ve společnosti Clarystone s.r.o. jsem společně s kolegou Tomášem Zlochem začal v roce 2014 rozvíjet myšlenku IT integrátora se zaměřením na Huawei. Původní Huatech se následně v roce 2020 stal ALTEPREM. ALTEPRO se rozrostlo a já z představenstva společnosti zírám, kam to všechno směřuje 🙂