Pure Storage

Pure Storage svádí již několik čtvrtletí po sobě souboj na přední příčce Gartner Magic Quadrantu pro primární disková pole. Jako jediný výrobce nabízí pouze tzv. All-Flash storage. Nejvýkonější řada, která se díky velmi nízkým latencím hodí pro kritické aplikace, je FlashArray//X, což je pole s blokovým přístupem, které je osazeno NVMe disky. Řada X má pět modelů //X10, //X20, //X50, //X70 a //X90, z nichž X10 a X20 jsou osaditelné pouze SAS SSD disky.

Síla Pure Storage není pouze v supervýkonném hardware, nýbrž i v inovativním operačním systému s názvem Purity OS. Další nedílnou součástí Pure ekosystému je i management a support portál Pure1, který je vybaven umělou inteligencí a je kompletně umístěn v Cloudu. Pure1 je schopen dělat velmi obsáhlé statistiky, analýzy a plánovaní zátěže, a to nejen nad diskovými poli, ale i nad virtuálními stroji k němu připojenými. Toto dává zákazníkům jedinečnou možnost velmi snadného troubleshootingu diskového výkonu virtuálního prostředí, proaktivní správu kapacity diskových polí včetně predikcí, a to nejen on-premise, ale i ve veřejném cloudu. Pure Storage představilo v roce 2019 produkt s názvem CloudSnap, který umožňuje přenositelnost Snapshotů mezi různými veřejnými cloudy bez jakýchkoliv konverzí.

Pure má ve svém portfoliu také All-flash pole řady //C60, která jsou optimalizována pro vysokokapacitní použití zejména pro Tier2 aplikace. Maximální efektivní kapacita této platformy je až 5.2PB.

Posledním produktem, který Pure nabízí, je Flash Blade, což je Objektová storage nebo scale-out NAS, jenž se dokáže online škálovat až na 75nodů a 75GB/s a single namespace s 8PB využitelné kapacity.

Strategie Pure Storage tkví v jednoduchosti. A právě jednoduchost je společným jmenovatelem pro všechny jejich produkty, tento přístup je ale viditelný i v přístupu k zákazníkům. Pure má několik různých programů, z nichž nejzajímavější je Evergreen Storage program, který nabízí tzv. trade-in kredity. Pomocí nich si může zákazník po 3 letech bezvýpadkově vyměnit staré kontrolery za nové a má tak neustále nejnovější hardware.

Proč Pure Storage

  • V jednoduchosti není jen krása, ale i síla. Pure vytváří vše natolik simplifikované, že jednodušší to být už nemůže. A netýká se to pouze produktů samotných, ale i manuálů, managementu, servisu, upgrade a rozšiřitelnosti, případně i výměny kontrolerů, nebo samotných klientských programů.
  • Pure je zaměřen nejen na výkon produktů, ale hlavně na spokojenost zákazníků, která je naprosto výjimečná, a to napříč všemi odvětvími.
  • Vývojáři Pure mají jeden z nejlépe fungujících „go to market“ modelů, tzn. vše co jde do produkce je důkladně otestováno a nehrozí jakýkoliv problém při upgrade různých verzí, a to ani napříč kontolery.
  • Pure patentované DirectFlash moduly dokázaly eliminovat vysokou cenu NVMe disků a díky dostupné ceně dávají zákazníkům možnost používat next-generation technologii, nebo na ni bezvýpadkově přejít.

Co teď?

Zajímá vás, jaké benefity by vaší společnosti přineslo využití technologií Pure Storage? Ozvěte se nám!
Rádi se nezávazně pobavíme o řešení, které by odpovídalo vašim potřebám a možnostem.

S Pure Storage pomůže