IBM

Společnost IBM je ve storage světě etablovaná již několik dekád. Disková pole IBM se řadí mezi jedny z nejvýkonnějších systémů na trhu, což jen podtrhuje jejich přítomnost v Leaders kvadrantu Gartner pro produkční disková pole. IBM nadále rozšiřuje storage portfolio v oblasti High-end a Mid-range dikových polí, a to hlavně Flash series a Storwize produkty.

V dubnu 2019 byly celosvětově představeny NVMe based All-flash systémy FlashSystem 9100, Storwize V7000 a V5100/F, jejichž jádro je založeno na Spectrum Virtualize storage operačním systému. Tyto systémy podporují připojení serverů po 32 Gbps FC a NVMe-oF, a dále umožňují zákazníkům kombinovat IBM proprietární NVMe-based FlashCore Moduly a standartní NVMe SSDs disky v jednom diskovém poli.

Co IBM odlišuje od konkurence jsou funkce zajišťující backup a DR do AWS a IBM cloudu, dále hardware-asistovaná komprese a deduplication, které dohromady poskytují zaručenou redukci dat v poměru 2:1 a také garanci redukce 5:1 při tzv. postworkload analýze. Všechny softwarové funkce jsou obsaženy v základní licenci. Jediné, co si zákazníci musí dokoupit, je licence na šifrování. V roce 2019 byly též na trh uvedeny systémy Storwize V5010E a V5030E, což jsou Low-end hybridní disková pole se SAS back endem. Pro missio-critical mainframe systémy je určena High-end platforma IBM DS8880, která poskytuje nekompromisní výkon, ochranu, škálovatelnost a dostupnost.

Správa všech diskových polí IBM je usnadněna díky nástroji IBM Storage Insights, který díky cloud-based analytice nabízí centralizovaný monitoring a kapacity management. Na základě těchto informací jsou pak zákazníkům doporučována “best practice” nastavení a urychleny servisní zásahy.

Proč IBM storage?

  • IBM nabízí velmi široké portfolio storage produktů od All-flash platforem a hybridních diskových polí až po softwarově definované storage, páskové knihovny a backup nástroje typu Spectrum protect pro všechny druhy zátěží a použití.
  • Storage od IBM mají širokou podporu různých OS, Hypervizorů, Databází a Aplikací, a to i těch nejnáročnějších.
  • FlashSystem 9100, Storwize V7000 Gen3 a nový V5100F podporují NVMe flash disky, dále jsou připravené na použití storage-class memory a podporují NVMe-oF čímž umožňují zákazníkům adresovat různé druhy zátěže a vysokého výkonu, který je potřebný u business kritických systémů.
  • Velmi dobrý Support v ČR s možností volby různých SLA včetně Garantovaného Fix time.

Co teď?

Zajímá vás, jaké benefity by vaší společnosti přineslo využití technologií IBM? Ozvěte se nám!
Rádi se nezávazně pobavíme o řešení, které by odpovídalo vašim potřebám a možnostem.

S IBM pomůže