Storage Huawei pokořila rekord ve výkonnosti

Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Altepro > Blog > Storage > Storage Huawei pokořila rekord ve výkonnosti

14. března 2018 Huawei Technologies oficiálně zveřejnila nejnovější SPC-1 report (udávající výkonnost diskových polí) pro svojí největší a nejvýkonnější platformu 18800F v5, která dosáhla výkonu 6,000,572 IOPS (input/output operations per second), což je nový rekord pro All-flash disková pole.

Nové storage platformy Huawei OceanStor F V5 all-flash a OceanStor V5 hybrid jsou osazeny Intel Xeon processory z řady Purley, což jim umožňuje dosáhnout takovéhoto enormního výkonu. Testovaná sestava, na které byl dosažen popisovaný výkon, se skládala z 16 kontrolerů, z nichž každý je osazen 512GB cache. Pole má tedy dohromady 8192GB DRAM cache. Pro test bylo použito 28 serverů RH2288H v3, které byly k poli připojeny pomocí dualportových Qlogic FC adaptérů. Důležité je také zmínit, že disková vrstva je tvořena 384x 900GB SSD disky, které si Huawei vyvíjí samo a díky tomu jsou disková pole nejen cenově velmi zajímavá, ale i výkonově optimalizovaná.

Zajímavostí je, že uvedená sestava se rozměrově vejde do 60U, tedy 1,5 Racku o standardní velikosti.

 

Z grafu níže je patrné, že i při takovémto výkonu se hodnota Response Time pohybovala na maximálně 0.941ms, což je vynikající hodnota použitelná bez problému v reálném prostředí.

Pokud by vás zajímalo více detailů, můžete zavítat na stránky Storage Performance Council (SPC), což je nezisková oragnizace, která se specializuje na testování a porovnávání výkonu diskových polí s důrazem na objektivitu a ověřitelnost výsledků testů. Pokud se podíváte na detailní report testování, uvidíte v něm cenu sestavy, přesnou konfiguraci, metodiku měření, různé grafy a přehledy, ze kterých lze získat nepřeberné množství detailů.

Odkaz na test report: http://spcresults.org/sites/default/files/files/full_disclosure_report/SPC-1_A31012_FDR_Huawei-OS18800F-V5.pdf