IT

IT

IT jako oblast ICT segmentu je velmi komplexní obor, který již dávno není pouze o dodávkách hardware. Nedílnou součástí tohoto sektoru se stala softwarová řešení zahrnující serverovou virtualizaci, zálohovací software, cloud, BYOD, IOT ad. U nás v Altepro si tento fakt plně uvědomujeme, a proto se snažíme dodávat zákazníkům jen nejlepší řešení tohoto typu na trhu, která přesně reflektují jejich potřeby.

V našem portfoliu naleznete technologie, které se řadí mezi špičku v daném segmentu. Jsme partnery společností Huawei, NetApp, PureStorage, IBM, Lenovo, VMware, Commvault, Veeam a SUSE, jejichž výrobky a technologie představují vhodné stavební kameny pro efektivní a funkční IT prostředí moderní společnosti. Jejich stabilita vám zajistí podhoubí pro zdárný rozvoj vašeho businessu.

Produktové portfolio

 • All-Flash a Hybridní Disková pole Huawei OceanStor a Dorado
 • All-Flash a Objektové storage PureStorage
 • Disková pole IBM
 • Rackové, Multinode a Blade Servery Huawei
 • SAP HANA Servery Huawei
 • Rackové a Blade servery Lenovo
 • Power servery IBM
 • Virtualizace, orchestrace a SDS prostředí VMware
 • Zálohování a Archivace Commvault
 • Zálohování Veeam
 • Privátní a public cloud systémy – Huawei a VMware

Huawei OceanStor storage systémy

Společnost Huawei má v portfoliu mnoho různých typů diskových polí, která se od sebe liší způsobem použití. Mezi nejzajímavější technologie patří bezesporu All-Flash disková pole Dorado v6, která disponují spoustou inovativních technologií. Naprosto vynikají svou spolehlivostí, výkonem a latencí. Velmi zajímavá jsou i hybridní pole, která dokáží kombinovat levné velkokapacitní disky s dražšími, zato velmi výkonnými SSD. Huawei má v portfoliu i taková řešení jako jsou softwarově definovaná storage (FusionStorage) nebo velmi výkonné NAS systémy OceanStor 9000 škálovatelné do stovek nodů s několika PB kapacity a propustností desítek GB/s.

Více o technologiích Huawei Enterprise >>

PureStorage

Pure storage je jedna z nejprogresivněji se vyvíjejících firem v oboru storage. Vznikla v roce 2009 a již za tři roky byla schopna uvést na trh svá první disková pole FlashArray 300. Jak už samotný název firmy napovídá, v Pure storage se orientují jen a pouze na All-flash disková pole a platformy. Věří totiž, že v této technologii je budoucnost ukládání dat. Pro své platformy používají consumer grade SSD disky se speciálně vyvíjeným software, díky kterému jsou schopni zákazníkům garantovat životnost 6 let. Stejně tak vyvíjí unikátní deduplikační a kompresní algoritmy, které jsou v současné době nejefektivnější na trhu. V jejich portfoliu najdeme velmi rychlé All-Flash pole řady X, ale i kapacitní All-flash pole řady C nebo objektové pole řady Flash Blade.

Více o Pure storage >>

IBM Storage

IBM je firma vyrábějící storage systémy s nejdelší historií na trhu. Je tomu již několik dekád, kdy na trh uvedla první systémy s velikostí jednotek MB. Dnes portfolio IBM storage čítá více než 300 různých produktů od Mainframe Storage přes Enterprise All-flash až po paralelní Filesystémy. IBM spectrum Scale, IBM spectrum Potect, IBM spectrum Archive, IBM FlashSystems, IBM DS series, IBM XIV, IBM Storwize a IBM páskové knihovny řady TS, toť jen velmi stručný výčet nejoblíbenějších produktů.

Více o IBM storage >>

Huawei Fusion Pro Servery

Huawei není na poli serverů žádným nováčkem. S výrobou prvních platforem pro svá vlastní operátorská řešení zde začali již v roce 2002. Od té doby představili několik generací x86 serverů s procesory Intel. Huawei se ale mimo standardních Rack serverů velikosti 1U a 2U věnuje i speciálním serverům pro velká Datová centra nebo pro ISP, jako jsou Multinode Servery X6000 nebo Blade servery. V jejich portfoliu najdete i platformy certifikované pro běh SAP HANA nebo speciální GPU servery G5500 určené pro HPC a AI, které je možné osadit až 8 x NVIDIA® GPU V100/P100/P40/P4. Přívrženci ARM technologií si ale přijdou také na své. Huawei již delší dobu vyvíjí a prodává své Kunlun ARM CPU s velkým počtem jader, malou spotřebou a vysokým výkonem.

Lenovo servery

Lenovo jako výrobce datacenter produktů působí na našem trhu již několik let. I když se firma etablovala především jako výrobce kvalitních notebooků, pozadu rozhodně nezůstává ani co se týče serverů. Najdeme u nich rozličné Rack Servery, Tower servery, Blade servery, High density servery, ale i Mission Critical servery, které jsou tolik nutné pro chod kritických aplikací. Není asi tajemstvím, že x86 serverová divize vznikla odkupem od IBM, kde se zrcadlí zkušenosti s vývojem několika generací x86 serverů. To se pak logicky odráží i na kvalitě jednoduchého managementu a úspornosti.

IBM Power systems

IBM power servery představují dnes již legendu v tomto oboru. Tam, kde ostatní výrobci RISC serverů zaspali nebo ukončili výrobu, v IBM pokračují a vyvíjí dále. Power mikroprocessor představuje nejvýkonnější CPU pro SAP HANA a databázové aplikace, který na trhu můžete sehnat. Power system platformy jsou pak určeny především do business critical prostředí, kde je důležitý nejen výkon, ale především spolehlivost. Stroje tohoto typu vám mohou bez obtíží a zcela bezvýpadkově fungovat několik let.

Commvault

Zálohovací a archivační platforma s nejrozsáhlejší podporou různých OS, hypervizorů, cloud prostředí a databází. Díky velmi efektivní deduplikaci, kompresi a svým rozsáhlým možnostem archivace se hodí pro střední a velké Enterprise zákazníky s diverzifikovaným prostředím. Právě ti uvítají rozsáhlé možnosti nastavení zálohování nebo cenově efektivní All-In-One Appliance.

Více o technologii Commvault >>

Veeam

Zálohovací software Veeam patří dnes k tomu nejlepšímu, čím můžete zálohovat virtuální prostředí. S podporou mainstream hypervizorů jako je VMware, HyperV a Citrix si vystačí valná většina zákazníků, kteří na tomto zálohovacím nástroji oceňují především jeho jednoduchost, přehlednost a velmi snadnou obnovu dat.

VMware virtualizace

Společnost VMware je dnes synonymum pro serverovou a desktopovou virtualizaci. Od července 2003, kdy představili svou první virtualizační platformu pro x86 servery, uvedli několik generací vSphere a ESXi hypervizorů, které dnes používá 90 ze 100 největších společností světa. Vmware ovšem nepředstavuje pouze virtualizaci serverovou, nýbrž i desktopovou. Plně dokáží virtualizovat i storage vrstvu prostřednictvím produktu vSAN a v neposlední řadě i LAN sítě pomocí VMware NSX. Zákazníci, kteří se zajímají o orchestraci a cloud, zase oceňují několik VMware řešení, mezi nimi například vRealize suite nebo vCloud suite.

Co teď?

Co můžete v rámci DEMA okamžitě vyzkoušet?

V DEMO prostředí jsme vám schopni zapůjčit například:

 • Diskové pole Huawei OceanStor v3/v5 a Dorado v6
 • All-Flash diskové pole Pure Storage
 • 1U a 2U Huawei rackové servery
 • Commvault zálohování
 • VMware vSphere a vCenter, vSAN a WorkSpace ONE
 • VMware NSX
 • Veeam zálohování
 • eSight management pro IT prostředí

Chcete se s technologií seznámit osobně? Ozvěte se nám!
Rádi produkty předvedeme a nezávazně se pobavíme o řešení, které by odpovídalo vašim potřebám.

S IT pomůžou