Instalace mid-rage diskových polí z řady OceanStor 5300 V3 v České televizi

Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Altepro > Blog > Naše projekty > Instalace mid-rage diskových polí z řady OceanStor 5300 V3 v České televizi

V srpnu 2015 byly v České televizi společností Huatech a.s. instalovány a zprovozněny dvě mid-range disková pole Huawei z nejnovější řady OceanStor 5300 V3. Tato pole jsou umístěna ve dvou datových sálech, vzdálených od sebe přibližně 350m kabelové cesty a pro jejich vzájemné propojení je použita technologie Fibre Channel. Vzhledem ke vzdálenosti a zachování šířky pásma 8Gbps, potřebné pro provoz synchronní replikace obou S5300 V3, je propojení datových sálů realizováno redundantním optickým, Single mode, spojem o průměru přenosového vlákna 9µm. Disková pole jsou použita jako bezpečná a dostupná datová vrstva pro interní virtualizaci ČT a SAP. Tato dvě nová pole nahrazují dosluhující zařízení řady EVA od Hewlett Packard, kdy nově dodaná disková pole zásadním způsobem zvyšují výkonnost a morální vyspělost daného hardware v rámci České televize. V tendru jsme mimo jiné uspěli právě proti HP díky vynikajícímu poměru cena/výkon/technická vybavenost.

„Úspěch technologie Huawei v tendru na nová rychlá disková pole byl pro nás jistým překvapením se smíšenými očekáváními. O to větší pak byla spokojenost jak s dodaným hardware, který předčil po stránce správy a výkonu naše očekávání, tak také s poskytnutou implementační a školící podporou ze strany Huatech a.s.“, říká šéf systémové podpory v České televizi Ing. René Pisinger.

Nad výše uvedené je potřeba dodat, že mimo výkonové parametry a jednotnou správu všech polí řady OceanStor jsou dalšími výhodami nejen pro Českou televizi, ale i další zákazníky využívající storage OceanStor řady 5300 V3 parametry jako:

  • Rozšiřitelnost až 500HDD a možnost kombinovat SAS, SSD, NL SAS v jedné polici
  • Energetická úspornost, díky 2,5“ diskům a high density policím pro 75 disků
  • Rozšiřitelnost až na 8 kontrolerů se škálovatelným výkonem a kapacitou
  • Vysoký výkon a nízké latence díky velké Cache a použítí vlastních cache algoritmů
  • 12GB SAS back end pro rychlejší spojení diskových polic
  • 4x Smart IO slot pro snadné a levné online rozšíření front-end portů
  • Nákladově výhodný model licencování, kde licence platí pro celé pole a jeho kapacitu
  • Inteligentní Smart IO karty schopné fungovat v duálním režimu – jak FC tak i 10GE

Pevně věříme, že právě dodaná pole nezůstanou osamocena a budou přispívat rozvoji efektivní a výkonné IT infrastruktury v prostředí České televize.

Více informací o diskových polích Huawei je možno nalézt zde, případně na stránkách výrobce zde.