Huawei uvádí na trh novou řadu diskových polí OceanStor v5

Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Altepro > Blog > Huawei > Huawei uvádí na trh novou řadu diskových polí OceanStor v5

Společnost Huawei uvedla začátkem roku 2018 na celosvětový trh novou generaci Hybridních a All-Flash polí OceanStor V5. Jedná se již o čtvrtou generaci diskových polí tohoto výrobce i když v názvu je obsaženo číslo pět. Nová pole si nechávají původní typová označení, tedy Oceanstor 5300, 5500, 5600, 5800 a 6800, pouze došlo k obměně generačního čísla. Navíc se Huawei rozhodlo přidat řadu modelů se stejným označením, ale s přídomkem F na konci, to značí, že tato pole jsou tzv. All-Flash platformy osaditelné pouze SSD disky.

Určitě vás bude zajímat, čím se nová generace lišší od té staré. V případě hardware došlo ke generační obměně CPU a elektroniky, což má za následek výrazné navýšení výkonu. Navíc v kontrolerech byly použity vícejádrové processory, jejichž jádra jsou dedikována pro různé účely. Některá se starají o procesování IO, jiná o deduplikaci a kompresi nebo o processing různých funkcionalit. Co se týče velikosti cache, ta byla zdvojnásobena, aby byly udrženy nízké latence i při vysokém výkonu. Nakonec výrobce přidal ještě SSD disky s kapacitou 7,68TB a později ještě přibydou 15,36TB disky, čímž jejich kapacita předčí NL-SAS.

Pokud se podíváme na software, tam k výraznějším změnám nedošlo. Nové modely podporují stejné funkce jako řada V3 a přidávají pár „vychytávek“ navíc. Např. Port failover for SAN, Load balancing by using built-in DNS, Built-in key management server, NAS-based HyperMetro and HyperVault, File system snapshot comparison, Multiple file systems supported by Homedir nebo NFS supported by log audit.

Co je ale nesporně nejzajímavější z pohledu zákazníka je skutečnost, že cena zůstává stejná jako u předchozí generace a to i navzdory zmiňovaným vylepšením.