DC switche řady CloudEngine dosahují dalšího milníku

Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Altepro > Blog > Switche > DC switche řady CloudEngine dosahují dalšího milníku

Společnost Huawei teprve nedávno vstoupila na světový trh datacentrových síťových technologií. První produkty řady CloudEngine se na trhu objevily před 7 lety. Huawei se však z pozice nováčka posouvá do pozice leadera v rámci zmíněného technologického odvětví a nám se daří stavět na těchto switchích řadu zajímavých technických řešení.

Skutečnost, že Huawei je v kategorii CloudEngine silným hráčem potvrzuje i společnost Gartner Inc., která jej zařadila v roce 2017 do Challenger kvadrantu. Od loňského roku se CloudEngine produkty opět posunuly a Forrester ve své nejnovější zprávě o Hardware platformách v oblasti SDN (Software defined networking) pro Q1 2018 uvádí Huawei Cloud Engine switche rovnou do pozice „Leadra“ a umístil tak Huawei dokonce před Cisco.

 

 

Produktová řada CloudEngine se dále rozvíjí a inovuje. V současné době lze říci, že switche je možno nasadit v téměř jakémkoliv datacentrovém řešení. Řada začíná na 1U GE switchích a končí na obrovských 36U modulárních šasí, kam lze umístit stovky 100GE rozhraní. Samozřejmě stavění DC infrastruktury již dávno není jenom o počtech portů. Je potřeba navrhnout koncepční, škálovatelné a dobře spravovatelné technické řešení. K tomu CloudEngine operační systém VRP poskytuje nutné SW technologie, díky kterým lze technický návrh udělat přesně podle zákaznických požadavků. Od jednoduché agregace přes M-LAG až po vysoce škálovatelný TRILL, kde s použitím několika příkazů lze postavit L2 síť o stovkách nodů. V současné době jsou nejčastěji používané VXLANy. To vše musí zapadat do konceptu SDN, a proto operační systém switche spolupracuje s SDN kontrolérem od Huawei, ale také i s dalšími firmami na světovém trhu.