Radim Roška

Kdyby měl Radim na dveřích cedulku, stálo by na ní Network Architect. Je tedy takovým pavoukem, který má na starosti kompletní dodání síťového řešení zákazníkovi. A je v tom tak dobrý, že si dovoluje téma networkingu i školit.

Přidejte si Radima do své sítě profesionálů na LinkedIn.

Osobně se s ním můžete potkat třeba na školení. Rád vás připraví k certifikační zkoušce HCIA nebo HCIP.

Přihlaste se k termínu >>

Stavitel sítí

Školitel HCIA

Co o sobě Radim prozradil?

Vzdělání

Vždy jsem měl blízko k technologiím, a proto jsem absolvoval ČVUT FEL, obor počítačové sítě. Škola mi dala široký rozhled v oblasti ICT a hlavně kontakty a prostor získat užitečné technické i soft zkušenosti v rámci studentských organizací. Stále rád vzpomínám na léta na strahovských kolejích, kde jsem v klubu Silicon Hill s přáteli spravoval největší studentskou počítačovou síť v ČR, serverovou infrastrukturu a k tomu jsem byl pak i zvolen předsedou klubu.

Certifikace

  • Huawei HCIE – Routing&Switching
  • Huawei HCIA – WLAN
  • Huawei HCPA – IP Network
  • Huawei Authorized Trainer

Kariéra

Po škole jsem zamířil do české centrály Huawei. Jako Solution Manager jsem měl na starost největší české telekomunikační firmy – zejména O2, T-Mobile a Vodafone. Šest let jsem měl možnost se zákazníky úzce spolupracovat na mnoha projektech – například 2 z největších MPLS sítí v ČR byly na Huawei platformě. Povedlo se mi také u všech operátorů prosadit CPE routery pro jejich firemní zákazníky. Práce spočívala také v přípravě a dodání technických prezentací a školení, kterých jsem si za těch 6 let užil věru hodně.

Další logický krok bylo vzít získané zkušenosti a podívat se zase někam jinam. Firemní prostředí nabízí jiné výzvy, rychlejší projekty a možnost přímo se podílet a řídit návrh a implementaci různorodých řešení. Nebylo o čem přemýšlet, Huatech (Altepro od 2020) je v ČR nejsilnější technologický partner Huawei a navíc se s klukama dlouho známe. Z projektů, na kterých jsem pracoval, můžu vypíchnout například výstavbu WDM sítě pro ČEZ nebo návrh a implementaci MPLS sítě pro ŘSD.