Filip Směšný

Být Junior IT Engineer vůbec není sranda. Nároky našeho týmu jsou vysoké i na ty, kteří své profesní ostruhy teprve získávají. Ale nutno dodat, že Filip se toho rozhodně nebojí a už dnes pracuje na velkých klientech jako např. SŽDC, ČEZ nebo Česká televize.

Přidejte si Filipa do své sítě profesionálů na LinkedIn.

storage

servery

Co na sebe Filip prozradil?

Vzdělání

Už jako malý kluk jsem chodil pomáhat tátovi do jeho firmy, kde jsme vyměňovali integrované obvody a opravovali desky plošných spojů. Tato zkušenost mě motivovala k tomu, abych zvolil studijní obor zaměřený na telekomunikaci. Tam jsem se učil instalaci telekomunikačních a počítačových sítí i údržbě slaboproudých zařízení. Zjistil jsem, že se chci v budoucnu výpočetní technice věnovat a dál se vzdělávat v různých odvětvích IT a telekomunikace.

Certifikace

  • Huawei HCIA – Storage
  • Huawei HCPA – Storage
  • Huawei HCPA – Server

Kariéra

Moje kariéra začala na pozici IT technika v segmentu rugged a embedded.  Mým úkolem bylo opravovat a testovat odolné počítače určené do armádních bojových vozidel. Také jsem instaloval průmyslové počítače v automobilce Hyundai a věnoval se odolným notebookům.

Nyní se v Huatechu (nyní Altepro a.s.) zaměřuji na enterprise zařízení a jejich konfigurace. Mezi zajímavé zkušenosti můžu zařadit instalaci storage zařízení v jaderné elektrárně v Temelíně nebo technickou podporu pro SŽDC. Myslím, že na práci je důležité, aby nás bavila, a jsem rád, že mě má práce baví.